• 14 noiembrie 2025
  • Tiberiu Nicoda
  • 0

În perioada 31 octombrie – 03 noiembrie 2025, în Japonia la Matsuyama, s-a desfășurat Campionatul Mondial de Karate Shotokan JSKA.


La această competiție au concurat peste 1000 sportivi din 33 de tari și 5 continente. Delegația Federației Române de Karate, în număr de 66 de persoane (sportivi și antrenori), a obținut la Copii, Cadeți, Juniori, Seniori si Veterani, următoarele rezultate:

  • 28 medalii de aur
  • 14 medalii de argint
  • 18 medalii de bronz

Ionică Ștefan – sportiv al ACS Terra Kid Zalău, a fost unul dintre medaliații acestei competiții sportive care a reușit să cucerească trei medalii de aur.

Astfel, seriozitatea clubului ACS Terra Kid Zalău, a fost confirmată odată-n plus prin rezultatele obținute de către  Ionică Ștefan care de altfel este  recunoscut deja pentru rezultatele excelente obținute în competițiile naționale și internaționale.

Așadar, încă odată avem un prilej de bucurie și  mândrie pentru clubul condus de Remus Cliţan, bucurie și onoare  și confirmareadusă sportului sălăjean .

Sensei Paul Dinu, a condus delegația României la această competiție, el fiind și cel  care a coordonat și îndrumat întreaga echipă.

Adresăm și noi, Gazeta de Sălaj, pe această cale, felicitări clubului ACS Terra Kid Zalău precum și  întregii delegații a României pentru rezultatele obținute!

FACEȚI ROMÂNIA MÂNDRĂ DE VOI, DUCÂNDU-I NUMELE ÎN LUME, PE TOATE CONTINENTELE!

Lasă un răspuns