S-a desfășurat la Zalău, un al treilea meci de volei din acest campionat din patru etape, meci în care adversara a fost echipa Rapid.
Astfel, echipa noastră a întâlnit-o pe Rapid, cea care este una dintre formațiile puternice din Divizia A1.

Echipa SCM Zalău a practicat același joc foarte bun pe care l-au arătat și în victoriile cu Arcada și cu Dinamo obținând un scor meritoriu de 3-0.
Antrenorul echipei SCM Zalău- Adrian Feher a adoptat o tactică foarte bine pusă la punct și foarte inspirată, ceea ce s-a concretizat prin chiar victoria obținută.
Victoria obținută de către jucătorii noștri de la SCM Zalău le menține invincibilitatea din acest sezon și îi asigură primul loc în clasament, un loc pe deplin meritat.

Tribunele Sălii Sporturilor “Gheorghe Tadici” de la Zalău au fost umplute la refuz de către iubitorii și susținătorii echipei noastre .
Aflați la primul meci contra unei contracandidate la medalii, rapidiștii nu au reușit să-și pună în aplicare planul tactic, chiar dacă antrenorul lor – Laurențiu Lică a făcut mai multe schimbări în căutarea formulei ideale. Bucureștenii nu au avut mari șanse în fața combinațiilor zălăuanilor și a atacurilor în forță ale acestora.
Scorul final a fost: SCM Zalău – Rapid 3-0
Pentru SCM Zalău au jucat: Hurt , Suarez Mendoza , Teppan , Simoes , Cveticanin , C. Bartha , Stohr 0p , Mărieș, Platon . – Antrenor: Adrian Feher.
Pentru Rapid au jucat : Jozwik , Gjorgiev , Magdaș , Contreras , Micu, Kisiliuk , Bontea , Gelinski , Stankovic , Martonos , Bratu 0p , Maar , Kantor .- Antrenor: Laurențiu Lică.
Felicitări le adresăm și noi tuturor, echipei și staff-ului tehnic precum și spectatorilor!!
