• 18 septembrie 2025
  • Tiberiu Nicoda
  • 0
 Cu pași mici ,dar siguri, de îndreptăm spre școală!
Astăzi, 18 septembrie, reprezentanții Bibliotecii ,,I.S.Bădescu” Sălaj au fost prezenți în mijlocul copiilor preșcolari .
Povești, zâmbete și multă culoare, într-un eveniment special organizat de Liceul Ortodox „Sf. Nicolae” Zalău pentru viitorii școlari!
Invitați speciali au fost prichindeii grădinițelor  din oraș, hotărâți să descopere cum e viața de elev.
Curtea școlii a răsunat de glasuri vesele ! 
Copii, dascăli și bibliotecari, s-au bucurat împreună de momente speciale, menite să-i ajute pe cei mici să se acomodeze mai ușor cu viața de elev.
Prichindeii grădinițelor din oraș, dornici să descopere bucuria vieții de elev, într-o zi cu totul și cu totul specială.
S-a cântat și s-a dansat, s-a  citit și s-a  colorat, copii s-au jucat  și au meșterit, fericiți că au fost eroii celei mai frumoase aventuri .
,, Mulțumim de invitație, dragi cadre didactice de la Liceul Ortodox „Sf. Nicolae” Zalău . Tare ne-a plăcut să fim parte din povestea voastră!”-au declarat la sfârșitul evenimentului reprezentanții  Bibliotecii Județene ,,I.S.Bădescu” Sălaj.

Lasă un răspuns