La Spitalul Județean de Urgență Zalău avem o premieră medicală grație investițiilor efectuate de către Consiliului Județean Sălaj în dotări de ultimă generație.
Astfel, primele angiografii coronariene cu montare de stent eea ce pentru județul Sălaj și sistemul medical aferent reprezintă o adevărată premieră medicalăremieră medicală .
 Investițiile Consiliului Județean Sălaj în dotări de ultimă generație transformă radical îngrijirea medicală din județul nostru.
După debutul programului de implantare a stimulatoarelor cardiace în cadrul Compartimentului de Cardiologie Intervențională, astăzi bifăm o reușită istorică: primele 5 angiografii coronariene cu intervenții PCI și montare de stent efectuate cu succes la SJUZ.
Aceste proceduri cu rol diagnostic și terapeutic permit ca pacienții cu afecțiuni vasculare coronariene să fie investigați și tratați local, la Zalău, fără a mai fi necesar transferul către alte centre medicale.
Felicitări echipelor de la Cardiologie Intervențională și ATI, precum și dr. Horațiu Comșa, coordonator al acestui demers medical de importanță majoră pentru județ!
Prioritatea Consiliului Județean Sălaj este de a investi pentru sănătatea sălăjenilor. Grație acestor investiții pentru Spitalul Județean de Urgență Zalău se pot face acum angiografii coronariene cu montare de stent.
În aceeași notă de recunoștință adresăm mulțumirile noastre și conducerii Consiliului Județean Sălaj pentru că și-a făcut o prioritate din a investi pentru sănătatea sălăjenilor.