Oficialii Consiliului Județean Sălaj au marcat, Ziua Maghiarilor de Pretutindeni prin depunerea unei coroane de flori la monumentul dedicat liderului pașoptist Wesselényi Miklós.
Dincolo de simbolistica istorică a zilei de 15 Martie, rămânem cu imaginea unei comunități unite, care știe să își onoreze înaintașii și să privească cu încredere spre viitor.