Ziua de 1 Martie a început  din partea polițiștilor rutieri  sălăjeni cu un gest de apreciere și siguranță în trafic.
De 1 Martie, polițiștii Serviciului Rutier și cei ai Biroului Rutier din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj au ales să marcheze începutul primăverii  astronomice într-un mod diferit, oferind mărțișoare doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic.

 

,,Prin acest gest simbolic, dorim să transmitem urări de sănătate, optimism și drumuri sigure, reafirmând totodată importanța respectării regulilor de circulație și a conduitei preventive. Inspectoratul de Poliție Județean Sălaj urează tuturor o primăvară frumoasă, plină de siguranță și bucurii!”-au transmis polițiștii sălăjeni participantelor la traficul rutier și nu numai…