La sediul Consiliului Județean Sălaj s-a desfășurat, astăzi, ședința Comitetului de Monitorizare pentru Programul Regional Nord-Vest 2021–2027.
“Astăzi, județul Sălaj a avut bucuria de a găzdui un eveniment cu adevărat important pentru viitorul regiunii noastre: ședința Comitetului de Monitorizare pentru Programul Regional Nord-Vest 2021–2027.
Membrii acestui comitet au un rol esențial – ei aprobă apelurile de proiecte prin care se vor face noi investiții în județele din regiunea de dezvoltare Nord-Vest. Investiții care înseamnă drumuri mai bune, școli moderne, spitale mai bine dotate, sprijin pentru economie și, cel mai important, șanse reale pentru o viață mai bună.
Le mulțumim tuturor celor prezenți pentru că au ales Sălajul ca gazdă a acestei întâlniri!
Am încredere că deciziile luate astăzi vor aduce dezvoltare, echilibru și oportunități pentru toți locuitorii regiunii noastre!”, a transmis, Dinu Iancu-Sălăjanu, președintele Consiliului Județean Sălaj.

Lasă un răspuns