„Dacă nu am fi avut suflet, ni l-ar fi creat muzica.” spunea  Emil Cioran

În  cadrul celei de  a X- a ediții a evenimentului „Haidaț’ pă la noi! Deschideți lada cu zestre sălăjeană” zălăuanii vor avea  parte în aer liber  de un concert pentru  pian .
Astfel, în data de 14 septembrie 2025 între orele 16,30-17,00  ,în zona pietonală de pe strada Unirii din Zalău, va avea loc un recital de excepție avându-l ca protagonist  pe îndrăgitul profesor de pian  Aris Petreuș de la Liceul de Artă ,,Ioan Sima” din Zalău.
Zălăuanii și nu numai sunt așteptați la acest spectacol în număr cât mai mare pentru a se bucura laolaltă de frumusețea și emoția momentului.

Pianul este o fereastră spre lumea muzicii

Astfel, odată-n plus ni se va demonstra căci pianul rămâne un instrument de bază în educația muzicală, compoziție și interpretare. Fie că este clasic, jazz, pop sau electronic, sunetul pianului continuă să emoționeze și să inspire generații întregi.

Lasă un răspuns