• 10 decembrie 2025
  • Tiberiu Nicoda
  • 0

Acolo, unde părinții se roagă, iar copiii colindă, se naște Crăciunul cel mai frumos!

Cerul și Pământul s-au unit…
Așa am simțit cu toții la SearaPărinților la Grădi Sfânta-Inimă!
Ne-am oprit puțin din agitația lumii, am lăsat deoparte grijile și temerile, ne-am deschis inimile, unii către alții și am trăit o seară de liniște, emoție și lumină, în care rugăciunea și colindele au urcat spre Cer, purtând recunoștință și iubire!
,,Sărbătoarea Crăciunului – Sărbătoarea familiei și a bucuriei, Sărbătoarea iubirii lui Dumnezeu.
Mulțumim tuturor celor care au fost parte din acest moment plin de har!” au spus Pr. Marcelin Rotaru și D-na Alexandra Chira -de la  Grupul vocal ”Silvania”