Pe parcursul anului 2025 sportivii de la CS Dani San Zalău, care au reprezentat România cu mândrie la Campionatul Mondial de Karate Shotokan WSF, desfășurat la Sofia.
La cea de-a 15-a ediție a competiției, ce a avut loc în weekend în capitala Bulgariei, clubul sălăjean a obținut rezultate meritorii: 20 de medalii — 5 de aur, 9 de argint și 6 de bronz!
La Campionatul Național WSF România, elevii lui Dan Lucian Chiș au cucerit peste 30 de medalii și au confirmat încă o dată că Zalăul este un punct de reper al performanței în karate-ul românesc.
Trei dintre sportivii clubului , anume:–David Almășan , Samuel Bența și Darius Goron,– s-au clasat pe locul întâi.
De asemenea , cel de al patrulea sportiv al clubului inclus în clasament, este Mihail Chiș, care a ocupat locul 2.

1.Darius Goron– ![]()
![]()
![]()
![]()
2.Samuel Benta– ![]()
![]()
![]()
![]()
3.Almășan David–![]()
![]()
![]()
![]()
4.Chis Mihail – ![]()
![]()
![]()
![]()

