• 9 ianuarie 2026
  • Tiberiu Nicoda
  • 0

Pe parcursul anului 2025 sportivii de la CS Dani San Zalău, care au reprezentat România cu mândrie la Campionatul Mondial de Karate Shotokan WSF, desfășurat la Sofia.
La cea de-a 15-a ediție a competiției, ce a avut loc în weekend în capitala Bulgariei, clubul sălăjean a obținut rezultate meritorii: 20 de medalii — 5 de aur, 9 de argint și 6 de bronz!

La  Campionatul Național WSF România, elevii lui Dan Lucian Chiș  au cucerit peste 30 de medalii și au confirmat încă o dată că Zalăul este un punct de reper al performanței în karate-ul românesc.

Trei dintre sportivii clubului , anume:–David Almășan , Samuel Bența și  Darius Goron,– s-au clasat pe locul întâi.

De asemenea , cel de al patrulea sportiv al clubului inclus în clasament, este Mihail Chiș, care a ocupat locul 2.

1.Darius Goron– 🥇🥇🥇🥈

2.Samuel Benta– 🥇🥈🥈🥉

3.Almășan David–🥇🥇🥇🥇

4.Chis Mihail      – 🥇🥇🥈🥉

,,Sunt onorat de faptul ca patru din sportivii mei au fost recunoscuți oficial ca fiind cei mai buni sportivi ai județului Sălaj ( la sporturi neolimpice), conform clasamentului DJST Sălaj.” a spus antrenorul  Dan Lucian Chiș
 Acești sportivi au reușit să demonstreze, potrivit aprecierilor antrenorului lor,  că ,,bariera’’ dintre ,, NU POT’’ și,, AM REUȘIT ‘’ este construită doar din antrenament, disciplină și voință!
Felicitări le adresăm și noi cei de la -Gazeta de Sălaj- !