Rămas bun, domnule colonel Stanciu!
Viața este prea scurtă pentru oamenii deosebiți.
Colonelul în rezervă- Ovidiu STANCIU se numără printre cei aleși de Dumnezeu să fie înrolat în Armata Cerurilor mult mai devreme decât ne-am fi putut gândi și aștepta.
Precum o lumânare care lumina puternic, a ars mai repede decât semenii săi.
A încetat din viață o inimă de aur, generoasă, un spirit sincer, viu și înalt, un militar desăvârșit, un adevărat patriot.
De azi înainte nu îl vom mai căuta la birou, la telefon sau acasă, nu îl vom mai vedea intrând în încăperea în care lucrăm spunându-ne câte o glumă. De azi înainte îl vom căuta în inimile și în amintirile noastre.
Tot ce a însemnat omul Ovidiu  STANCIU, a însemnat şi militarul, Ovidiu STANCIU.
Cu ostăşescul „Domnule colonel, avem onoarea să vă salutăm!”, pentru ultima oară astăzi am luat poziţia drepţi şi cu lacrimi pe obraz şi sufletele triste ne-am luat rămas bun  de la OMUL şi OFIȚERUL – Ovidiu STANCIU.
Dumnezeu să vă odihnească în pace și lumină!

Lasă un răspuns